≡ menu
logo_specservice

Diagnostyka

Diagnostyka - układy wtryskowe
Budowa nowoczesnych silników jest skomplikowana konstrukcją, jest to połączenie mechaniki z zaawansowaną elektroniką układów sterujących pracą silnika oraz nadzorujących normy emisji spalin. Aby poprawnie zlokalizować usterkę w nowoczesnym układzie wtryskowym niezbędne jest posiadanie specjalistycznych testerów diagnostycznych, ale najważniejszą rzeczą jest znajomość działania systemów i doświadczenia praktyczne.

W naszej Firmie traktujemy indywidualnie każdy przypadek. Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie usterki, następnie ustalamy przyczynę jej powstania. Pracując w oparciu o szeroka wiedzę i przy pomocy specjalistycznych testerów diagnostycznych jesteśmy w stanie prawidłowo określić usterkę w każdym samochodzie z jakim Państwo do nas się zgłoszą.

 

Diagnostyka ABS
Jeżeli w Twoim samochodzie świeci się cały czas kontrolka ABS-u oznacza to, że układ jest uszkodzony. Kontrolka ABS przed każdym uruchomieniem silnika powinna świecić się, a następnie po kilku sekundach powinna zgasnąć. Jeśli kontrolka świeci się cały czas, albo zaświeci się podczas jazdy jest to sygnał, że układ jest niesprawny.

Dalsza jazdę można kontynuować, gdyż układ hamulcowy będzie działał tak jakby układu ABS w ogóle nie było. Należy tylko pamiętać, że przy awaryjnym hamowaniu może dojść do zablokowania kół i w efekcie nastąpi brak sterowności, co niechybnie prowadzi do wypadku. Dlatego jak najszybciej należy zdiagnozować usterkę. Powodów niesprawności może być dużo. Od przepalonego bezpiecznika, do uszkodzenia jednostki sterującej.

 

Diagnostyka AIR-BAG
Nasza Firma zajmuje się diagnostyką i naprawą większości rodzajów i typów układów  AIR-BAG znajdujących w samochodach. Jeżeli Twój samochód brał udział w wypadku i zadziałały poduszki powietrzne albo z niewiadomych przyczyn zapaliła się lampka to zapraszamy do naszej Firmy. My sprawdzimy cały system bezpieczeństwa i naprawimy go tak by wszystko działało poprawnie.

Poduszka powietrzna to element systemu bezpieczeństwa, który jest obecny w każdym współczesnym samochodzie. Zadaniem poduszki powietrznej jest zamortyzowanie uderzenia ciała o elementy pojazdu (w szczególności głowy i tułowia) pasażerów i kierowcy przy zderzeniu. W związku z czym poprawne działanie poduszki powietrznej jest bardzo ważnym elementem.

 

Geometria
Geometria pojazdu w naszej firmie wykonywana jest na najwyższym z możliwych poziomów. Posiadamy najnowszy sprzęt - urządzenie komputerowe firmy HUNTER, umożliwiające sprawdzenie/ustawienie takich parametrów jak: zbieżność (oś przednia, tylna), kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, nieśladowość, nierównoległość osi. Na podstawie wykonanych pomiarów możemy bardzo dużo powiedzieć o historii samochodu (najczęściej tej ukrywanej). Każdy klient otrzymuje wydruk, na którym zawarte są dane informujące o pomiarze geometrii, wartości producenta i ewentualnie wartości po dokonanej regulacji. Pomiar całej geometrii pojazdu trwa do 15 min!


Bosh service