≡ menu
logo_specservice

Serwis kół, wymiana ogumienia

Oferujemy:

- doradztwo przy doborze odpowiednich opon,
- sprzedaż opon różnych marek,
- wymianę opon,
- wyważanie kół w samochodach osobowych i dostawczych,
- naprawę opon bez prac wulkanizacyjnych,
- obsługę czujników ciśnienia w oponach,
- przechowanie opon

 

Zapewniamy kompleksowy serwis kół. Jesteśmy w stanie doradzić, jakie kupić opony, wykonać ich zmianę na letnie lub zimowe. Przy wykonaniu serwisowania, dokładnie sprawdzimy ciśnienie w kołach oraz stan bieżnika.  Na życzenie dokonamy też testu zbieżności oraz ustawimy geometrię zawieszenia, aby zapobiec znoszeniu samochodu lub nierównomiernemu zużyciu bieżnika. Jeśli nie masz własnego garażu, zapewnimy odpowiednie przechowywanie zamiennego kompletu. Jeżeli masz problem z oponami, chętnie pomożemy. Zaufaj nam, a jazda będzie bezpieczna niezależnie od warunków pogodowych.

 

Guma opony starzeje się nawet wtedy, jeśli samochód nie jest użytkowany. Powinno się zmieniać opony najpóźniej po 10 latach, nawet kiedy bieżnik opony nie jest jeszcze zużyty. Wiek opony można sprawdzić za pomocą 4-cyfrowego kodu na boku opony. Dwie ostatnie cyfry są jednocześnie dwoma ostatnimi cyframi roku produkcji, a dwie pierwsze - kolejnym tygodniem danego roku. Przykładowo 2505 oznacza 25 tydzień 2005 roku.

 

Opony letnie powinny mieć zgodnie z prawem bieżnik o wysokości minimum 1,6 mm. Zalecamy jednak wymianę opon już wtedy, gdy bieżnik ma wysokość nie mniej niż 3 mm w wypadku opon letnich lub 4 mm w zimowych. Nie bez znaczenia jest wiek opony jak i właściwe przechowywanie.

 

Nie wszystkie opony spisują się tak samo dobrze w danym modelu auta. Może pojawić się "ząbkowanie" lub nierównomierne zużycie opon, pomożemy dobrać odpowiednie opony.


Bosh service