≡ menu
logo_specservice

Serwis klimatyzacji

Jeżeli Twoja klimatyzacja nie działa wydajnie, w ogóle nie działa, lub wydobywają się z niej przykre zapachy, to prawdopodobnie nadszedł czas na jej przegląd.

Zleć to zadanie serwisowi z doświadczeniem. Poznaj szczegóły naszej oferty.


Oferujemy:

- naprawę klimatyzacji w samochodach większości marek,
- kontrolę stanu filtra kabinowego,
- odgrzybianie klimatyzacji metodą chemiczną i ozonową,
- napełnianie klimatyzacji gazem R134a,
- uzupełnianie oleju w układzie klimatyzacji,
- przeglądy okresowe klimatyzacji
- sprawdzenie szczelności układu,
- konserwację,
- diagnostykę układu klimatyzacji,
 

W jaki sposób serwisujemy klimatyzację?

Najpierw sprawdzamy szczelność, lub wydajność pracy klimatyzacji by nie narażać na niepotrzebny koszt uzupełniania uszkodzonego układu.
Jeżeli klimatyzacja okaże się sprawna, wówczas ją odgrzybiamy i napełniamy czynnikiem, zgodnie ze wskazaniami producenta samochodu.

Kiedy klimatyzacja okaże się niesprawna, naprawiamy usterkę możliwie jak najszybciej, jednak zależy to od złożoności naprawy i dostępności części.


Aby zapewnić na długi czas prawidłowe działanie klimatyzacji:

Sprawdzamy węże i uszczelki, które również podlegają naturalnym procesom starzenia lub mogą stać się porowate. Sprawdzamy regularnie wszystkie podzespoły, najlepiej w ramach corocznej kontroli podstawowej, w przypadku uszkodzenia mechanicznego przed zainstalowaniem nowych części przepłukujemy cały układ, aby zapobiec zanieczyszczeniu w obiegu czynnika chłodniczego i późniejszym naprawom. Zapobiegawczo raz na rok dezynfekujemy parownik. Jeśli występują trudne warunki eksploatacyjne, wymieniamy wewnętrzny filtr po 15000 km przebiegu lub roku, na życzenie Klienta, ale najpóźniej po 3-4 latach, wymieniamy czynnik chłodniczy i odpowiedni wkład osuszacza.


W obsłudze klimatyzacji wykorzystujemy najnowsze urządzenia, za pomocą którego możemy wykonać takie czynności jak: odzyskiwanie czynnika i recykling, usuwanie obcych gazów, usuwanie starego oleju, opróżnianie/wytwarzanie podciśnienia, sprawdzanie podciśnienia, płukanie układu, sprawdzanie szczelności układu, napełnianie świeżym olejem, napełnienie czynnikiem chłodzącym. Wykonujemy odgrzybianie, ozonowanie


Co daje klimatyzacja w pojeździe?

  - Komfort kierowcy i pasażerów czynią podróż przyjemną, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
  - Bezpieczeństwo
  - Dobra widoczność przez cały rok dzięki automatycznemu odraszaniu szyb,
  - Brak zmęczenia kierowcy to krótszy czas jego reakcji,
  - Lepsza koncentracja kierowcy przy dłuższej jeździe.


Czy należy regularnie kontrolować układ klimatyzacji?

Zaleca się raz w roku skontrolować klimatyzację ponieważ:
- występuje samoistny ubytek czynnika chłodniczego, obniżający skuteczność  działania klimatyzacji,
- filtr z osuszaczem z biegiem czasu przestaje właściwie funkcjonować, co prowadzi do zatkania układu, a nawet do uszkodzenia bardzo kosztownej sprężarki,
- filtr pyłkowy w kanałach powietrznych zatyka się, co zmniejsza ilość powietrza wtłaczanego do wnętrza pojazdu, przyczyniając się do przeciążenia elektrycznego silnika dmuchawy. Pyłki kwiatowe tworzą na powierzchni parownika organiczny dywan, którego życiu towarzyszy nieprzyjemny zapach.


Co zrobić, aby korzstanie z klimatyzacji nie szkodziło naszemu zdrowiu?

Regularnie odkażać parownik i wnętrze pojazdu z  bakterii i grzybów, stosując metodę ultradźwiękową lub ozonowanie; zabezpieczy to nas przed chorobami takimi jak:alergie, choroby układu oddechowego, nowotwory.


Ozonowanie usunie nieprzyjemny zapach z wnętrza pojazdu, w tym również zapach dymu papierosowego.


Wilgotne i ciepłe powietrze z klimatyzacji jest idealnym podłożem dla bakterii i pleśni. Przynajmniej raz w roku należy wymieniać filtr pyłkowy, ponieważ w samochodzie oddychamy tym, co jest zgromadzone na jego wkładzie filtrującym. Gdy jest on mocno zanieczyszczony, stężenie pyłków w kabinie pojazdu będzie kilka razy większe niż na zewnątrz. Nie przekraczać 7ºC różnicy między temperaturą zewnętrzną, a temperaturą panującą we wnętrzu pojazdu. Większe różnice temperatur sprzyjają infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, katar itp.) Nawiew powietrza kierować na szyby lub nogi, jednak nigdy nie wprost na kierowcę i pasażera.

 

filtry kabinowe


Bosh service